Lütfen bekleyin..Doğa Kolejinde hedefler bitmez.

10 Temmuz 2014, 19:14

Doğa Koleji gerek eğitim ve spor dalında bir marka. Eğitimde öncü kuruluşların başını çekerken, okul sporlarında elde ettiği 4 Dünya Şampiyonluğu ile artık dilden dile konuşuluyor.

Doğa Koleji son günlerde en çok konuşulan ismi.. Kolej  gerek eğitim başarısının yanında, okul sporlarında da elde ettiği dört Dünya Şampiyonluğu ile ilk sırayı alıyor. Bu başarılar tabiki  uzun soluklu çalışmaların ürünü. Ekip işi ve başarıya inanmış ve tecrübeli kadronun bir ürünü.

Bizde hentbolgazete.com olarak bu  ekibin başında yer alan eğitimci ve Milli sporcu Tunç Dağal ile bir söyleşi ile başarının perde arkasını konuştuk.

HG : Sayın hocam ilk olarak Doğa Kolejinin başarısında temel etmenlerden bahsedelim isterseniz ?

TD:  Doğa Koleji olarak öncelikle şunu açıklıkla söyleyebilirim ki yüzyılın hit okuludur. Gerek eğitim ve gerekse spor dallarında marka bir kuruluştur. Öncüdür. Okul sporlarında  elde edilen dört  Dünya Şampiyonluğu bir  rekordur. Bu başarı uzun soluklu bir çalışmanın eseridir. Şampiyonluklar çok uzun süren projelerin uygulanması ve iyi yönetilmesi sonucu elde edilmiştir.Doğa koleji ekip ruhuna inanır. Ekip olarak kenetlendik ve bu başarıyı elde ettik.Bunun yanında Doğa Kolejinin kurumsal yapısını da gözardı edemeyiz. Yönetim bize her yönden yardımcı oldu ve yolumuzu açtı ve bizde o yollarda en iyisini yaparak başarıları elde ettik.

HG : Doğa Kolejinin sporda temel ilkeleri nelerdir ?

TD : Kolej olarak  iki temel ilkemiz var. Bunlardan ilki okulumuzun algısını geliştirmek ve marketing değerini artırmak, ikincisi ise yarının kültürlü ve kaliteli oyuncularını yetiştirmek.Biz bünyemizde yarının A Milli Takım sporcularını yetiştiriyoruz.

HG: Doğa Kolejinin sporda gelecek planları nelerdir ?

TD :  Öncelikle çok şanslıyız ki olaya çok sıcak bakan ve bize ışık tutan bir yönetimimiz var. Bizde teknik ekip olarak aldığımız bu ışıkla daha çok başarı ve şampiyonlukları hedefliyoruz. Amacımız Kolejimizi  ülkemizde  ve dünyada en iyi şekilde temsil etmek. Doğa kolejinde hedefler bitmez.

HG: Doğa Kolejinde sporda kaç branş var, öğrenci  sayısı ve ülke bazında dağılım ve spor bütçenizi rica etsem?

TD  : Doğa kolejinde tüm branşlar mevcut. Ama biz ekip olarak Basketbol, Voleybol ve Hentbolda yatırım yapıyoruz. Ancak diğer branşlarda da profesyonel  faaliyet içindeyiz. 30 ilde,  93 kampüste, 60 bin öğrenci ve 250 sporcu burslu öğrenci ile faaliyet gösteriyoruz.Spor bütçemiz ise 2.5 milyon dolar.

HG :    Şimdiye kadar elde ettiğiniz başarılar ?

TD : Doğa Koleji olarak şimdiye kadar  yurtiçinde birçok kez voleybol,basketbol ve hentbolda şampiyonluklar elde ettik. Ayrıca erkek ve kızlarda basketbol ve voleybolda ve kızlarda hentbolda Dünya şampiyonluğumuz var. Bu okul sporlarında şimdiye kadar  yaşanmış en büyük başarıdır. Bu bir rekordur.

HG : 2016 Dünya Şampiyonası için düşünceleriniz ?

TD: Doğa Kolejinde hedefler  bitmez. Biri biter ,diğeri başlar. Artık ekip olarak 2016 Şampiyonasına hazırlıklarımızı başladık.Hedef yine şampiyonluk. Bunun için gerekli oyuncu, kadro ve teknik ekibe sahibiz.

HG: Son olarak  sporseverler ne söylemek istersiniz ?

TD : Özellikle  şunu söylemek isterim. Biz bu kupaları ülkemiz  adına kazandık. Bu hepimizin gururu. Şampiyon olmamızda bize destek veren tüm kurum ve kuruluşlara ve arkadaşlara Doğa ailesi olarak kucak dolusu sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

HG : Hentbolgazete.com olaarak bize bu imkanı tanıdığınıziçin sizin şahsınızda Doğa ailesine  sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz. Ve bundan sonraki eğitim ve spor yaşantınızda sizlere üstün başarı diliyoruz. İyi ki varsınız.

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
RÖPORTAJLAR Kategorisindeki Diğer Haberler
sanalbasin.com üyesidir
OSX Style Modal Dialog

Hello! I'm SimpleModal!

SimpleModal is a lightweight jQuery Plugin which provides a powerful interface for modal dialog development. Think of it as a modal dialog framework.

SimpleModal gives you the flexibility to build whatever you can envision, while shielding you from related cross-browser issues inherent with UI development..

As you can see by this example, SimpleModal can be easily configured to behave like an OSX dialog. With a handful options, 2 custom callbacks and some styling, you have a visually appealing dialog that is ready to use!

(or press ESC or click the overlay)

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=